Тешка сообраќајна незгода се случила утрово околу 11 часот, на автоптот Скопје-Тетово, после наплатната рампа Глумово.

При несреќата, превртен е автомобил „голф“ со тетовски регистарски таблички, а едно лице е повредено  и пренесено во тетовската болница.

Полицијата во моментот врши увид.Повеќе информации  се очекуваат во текот на денот.

Фото: Нетпрес