Тешка сообраќајка на автопатот Скопје-Куманово

Тешка сообраќајна несреќа се случила попладнево на автопатот Скопје – Куманово, објави Алсат.

Во несреќата, според телевизијата, се повредени тројца луѓе, кои се пренесени во болница и се наоѓаат надвор од животна опасност.

Полицијата е веќе на местото и се истражуваат причините за несреќата, пишува Алсат, повикувајќи се на очевидци.

Сообраќајката предизвикала застој во сообраќајот и колони возила на автопатот. 

Фото: Алсат