Тешка сообраќајка кај Катланово: Се преврте камион (Фото)

Тешка сообраќајка вчера вечерта се случи кај на автопатот Велес-Скопје кај Катланово, дознава 24 Инфо.

Еден камион бил превртен, и една лента била затворена на автопатот.

Засега нема информации дали има повредени лица, како дошло до несреќата и колкава е штетата.

Денес се очекуваат повеќе детали.