Тепачки во казино, обложувалница, но и на улица во Скопје - МВР со деталите

Повторно низа инциденти и физички пресметки во Скопје кои биле пријавени во полицијата. 

- На 13.09.2023 во 02.00 часот во СВР Скопје, Ж.М.(37) од Скопје пријавил дека околу 22.00 часот на 12.09.2023 во спортска обложувалница на подрачјето на Гази Баба – Скопје бил физички нападнат од С.А. и Б.А., кои употребиле и тврди предмети. Се преземаат мерки за расчистување на настанот. 

- Вчера (13.09.2023) во 00.45 часот во СВР Скопје, О.Ш.(47) од Скопје пријавил дека на 12.09.2023 околу 22.30 часот во казино на подрачјето на Карпош, по претходно недоразбирање, тој и М.Ш.(20) биле физички нападнати од неколку лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

- Вчера  (13.09.2023) во 07.30 часот во СВР Скопје, В.И.(44) од Скопје пријавил дека на подрачјето на Кисела Вода бил физички нападнат од Д.Ј.(41) од Скопје. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

На 12.09.2023 во 15.00 часот во СВР Скопје, Т.А.(19) од Скопје пријавил дека на подрачјето на Чаир бил физички нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.