Вчера околу 23 часот во Единицата за информации и команда Скопје било пријавено дека на ул. „Христо Татарчев“ бил нарушен јавниот ред и мир со тепачка помеѓу 39-годишниот М.А. од Скопје од една страна и лицата П.С. и С.М. од друга страна.

Причина за тепачката била расправија околу времето на изведување на градежни работи. По тепачката лицата биле пренесени во Градска општа болница „8-ми Септември“, каде им биле констатирани телесни повреди. П.С. и С.М. биле пуштени на домашно лекување, додека М.А. бил задржан на понатамошно лекување. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.