Тепачка во угостителски објект во Скопје

На 15.10.2018 година во 03.29 часот било пријавено дека пред угостителски објект во Скопје настанала тепачка помеѓу Е.К. (37) од Скопје и Ј.К. (32) од Скопје. 

После тоа, Е.К. со приватно возило била пренесена во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“, а Ј.К. била приведена во Полициската станица Аеродром за расчистување на случајот.

nike air max 1 sale