Тепачка пред училиштето во с.Јурумлери, скопско

На 16.10.2019 околу 11.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред училиштето во с.Јурумлери, скопско, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу малолетник од с.Јурумлери и друг малолетник од с.Идризово.

На малоленикот од с.Јурумлери му била укажана лекарска помош во Комплекс клиники „Мајка Тереза“. Се преземаат мерки за расчистување наслучајот.