Татко и син се истепале во скопско село

Вчера била пријавена тепачка меѓу татко и син во скопското село Рашче.

-На 25.05.2023 во 18.45 часот било пријавено дека во с.Рашче, скопско, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу Б.К.(21) и неговиот татко Ќ.К., двајцата од истото село, информира МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.