Талевски на СП во специјално дизајнирани патики на кои стои името на неговата ќерка (фото)

Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Талевски, во специјално дизајнирани патики, ќе ги игра натпреварите на Светското првенство кое вечерва ќе започне во Данска и Германија.

Талески неодамна стана татко. Веста за раѓањето на ќерката Софиа ја сподели преку фотографија на социјалните мрежи, откако објави слика од патиките со кои ќе игра на ова Светско првенство, а на кои стои нејзиното име.

cheap nike air max 90