Талески се заколна на вечна љубов во родното Крушево (фото)

По Никола Маркоски уште еден репрезентативец на Македонија го кажа судбоносното „да“.

Младиот ракометар Филип Талески вчера во родното Крушево се заколна на вечна љубов.

Талески, кој настапува за екипата на Рајн Некар има 22 години, а неговата сопруга Елена Секуловска е од Битола и живее во Германија.

nike air max 1 sale