Вчера во 13 часот и 10 минути во Полициска станица Центар, 59-годишниот Н.А. од Велика Британија, пријавил дека истиот ден околу 02 часот и 30 минути, на улица “Владимир Полежановски“ од страна на непознат такси возач изреволтиран бидејќи Н.А. не му дал повеќе пари од предвиденото, од рака му го грабнал паричникот во кој имало 400 евра и златното ланче од вратот, стекнуваќи се со против правна имотна корист од околу 60.000 денари.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.