Светски познатиот диџеј Аоки ги развеа македонското знаме на настап во Охрид (Фото+видео)

Познатиот американски диџеј и продуцент Стив Аоки на својот инстаграм профил сподели фотографии од настапот во Охрид кој се одржа на Илинден во рамки на „Охрид колинг“. 

„Macedonia wow“, напиша тој до објавата со видео како нурка, се искачува по карпа и скока во Охридското Езеро и споделувајќи фотографии неговиот настап во преубавиот Охрид. 

Познатиот диџеј се фотографираше и со развеаното македонско знаме. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Steve Aoki (@steveaoki)