Светот полуде по чудесниот шејк кој топи килограми

Не постои магичен напиток, ниту магично стапче кое ќе ви помогне да се ослободите од вишокот на килограми. Сепак, со редукција на исхраната и неколку одлични трикови и вие може да дојдете до посакуваната совршена форма.

Многу познати личности како на пример Дита фон Тиз и Дру Баримор се потполно воодушевени од овој одличен зелен шејк кој помага во топењето на килограмите, а покрај редукцијата на килограмите, овој напиток го подига вашиот имунитет, па со оглед на претстојниот период добро би било колку што е можно побрзо да започнете да го консумирате.

Потребни состојки:

– 2 шолји (2 дл) вода

– 3 стебленца целер

– една рака сецкани ливчиња од целер

– една рака сецкан магдонос

– 1 зелени јаболка

– 1 круша

– 1 банана

– 1 рака свеж спанаќ

– 1 лажица мед

– 1 мала лажичка чиа семе

– сок од 1/2 лимон

Подготовка:

Сите состојки едноставно ставете ги во блендер и испасирајте. Ако имате можност користете намирници од органско потекло.

Овој напиток консумирајте го недела дена, наутро на празен желудник, а после три часа практикувајте да изедете цитрус (грејпфрут, портокал или киви). После недела дена направете пауза од неколку дена, па повторете ја постапката.

cheap nike air max 90