Во сообраќајна несреќа вечерва во центарот на Скопје, на крстосницата помеѓу Партизански одреди и Климент Охридски, беше прегазен и тешко повреден пешак.

Според очевидци на сообраќајката што се случи околу 19.45 часот, пешакот стоел покрај коловозот и најверојатно чекал да помине, кога бил удрен од две забрзани коли и отфрлен неколку метри во висина по што удрил во бандера.

Во продолжение ви го пренесуваме сведоштвота за сообраќајката на еден очевидец: