Девојка на возраст од околу 25 години попладнево го загуби животот во сообраќајка несреќа која околу 16:30 часот се случила во населбата Гоце Делчев, дознава SkopjeInfo од извори во СВР Скопје.

Според информациите до кои дојдовме во несреќата учествувале автобус на ЈСП и автомобил „Пежо“ кој го управувала сега починатата девојка.

По тешката сообраќајка девојката била пренесена во Ургентниот центар каде им подлегнала на повредите.

Фото: Архива