Страшна сообраќајка на влез од Скопје (фото)

Страшна сообраќајка утрово се случи на влезот од Скопје. Во сообраќајката учествуваа камион и автомобил.

Засега не е познато како дошло до ударот, ниту дали има повредени.

Полицијата врши увид. Повеќе детали се најавени за подоцна.