Стопете ги масните наслаги само за 5 дена

Витката линија не е само прашање на добар изглед. Согорувањето на масните наслаги е неопходно за доброто здравје и за намалување на ризикот од различни заболувања. 

Нутриционистите секаде низ светот се согласуваат дека губењето на килограмите  бара комбинација на здрава храна и редовно вежбање. Меѓутоа, постои еден пијалок кој може да го забрза сео тоа.

Потребно ви е:

 - вода

 - ѓумбир

 - краставица

 - лимон

 - листови нане

Начин на подготовка:

Прво изрендајте го исчистениот ѓумбир, па излупете ја краставицата. Исечете ги овие плодови на тенки кришки. Исечете го и лимонот и подгответе 12 листови нане.

Измешајте ги овие состојки со 8 чаши вода. Оставете го овој напиток да отстои 12 часа или пак преку ноќта. Пијте го следниот ден кога ќе почувствувате жед, наместо вода. Се препорачува да пиете барем 4 дена без престан, за да ги забележите првите резултати.

Најдоброто нешто е дека е потполно природен.

cheap nike air max 90