Столе Стоилов е број еден капитен во Европа!

Европската ракометна федерација (ЕХФ) организираше интересна анкета на својата интернет страница. Фановите гласа на прашањето кој е најпопуларниот капитен во Европа.

Најмногу гласови освои капитенот на Вардар Стојанче Стоилов. Во анкетата гласале преку 5.500 посетители на интернет страницата на ЕХФ, а Стоилов освои 64 отсто од гласовите.

Зад капитенот на Вардар, заврши капитенот на Барселона, ветеранот Виктор Томас.

cheap nike free run 5.0