Спектакуларно издание на Ohrid Calling 2017, на 01-ви и 02-ри август, со суперстар диџеите Afrojack и Hardwell и нивните специјални гости Ravitez, Dante Klein & Kill The Buzz, на стадионот „Билјанини извори“ во Охрид!


Хедлајнерите на Ultra Music Festival и Tomorrowland за прв пат во Македонија и тоа за Илинден во Охрид!

Влезниците за еден ден и блок билетите за двата фестивалски дена, се во продажба преку продажната мрежа на Купи Карти За Се низ цела Македонија, Jugoton и онлајн на www.kupikartizase.com!
Најголем настан ова лето во Македонија!