Совршен летен пијалок кој ќе ги стопи масните наслаги на вашиот стомак

Главната состојка на овој пијалок е бананата. Таа содржи високо ниво на калиум, кој гради силни мускули и способност да се исфрлат токсините од човековото тело. Во комбинација со другите хранливи состојки, бананата е многу ефикасна во борбата против мастите на нашето тело.

Потребни состојки:

1 банана

1 портокал

½ чаша јогурт со ниска масленост

1 лажица кокосово масло

¼ лажица ѓумбир во прав

2 лажици ленено семе

Измешајте ги сите состојки, ставете во чаша и уживајте. Пијте еднаш дневно, наутро.

new nike air max 2019