Сообраќајот на патиштата се одвива пo наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот на Македонија.

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.