Сосема поинаква свадба – се ожени братот на момците од „Некст тајм“ (ВИДЕО)

Филип Филиповски, постариот брат на близнаците од дуото „Некст тајм“,  Мартин и Стефан, се ожени за својата избраничка Кристина Николовска.

Во сосема поинаков стил, нивната свадба како и младоженците, беше уникатна.

Нивното свадбено видео е празник за очи.

 

nike air max 1 sale