Сообраќајка во центарот на Скопје, скопјанка со возило влета во зградата на ЕУ

Утрово околу четири часот скопјанка која го управувала својот автомобил, од засега необјасени причини влетала и го скршила стаклото на канцеларијата на Европската унија во Скопје.

Таа заедно со совозач ги поминала и влетала во зградата на Европската унија.

Според фотографиите предизвиката е материјална штета.