Сообраќајка во Автокоманда создаде километарски колони на влез во Скопје

Сообраќајна незгода која утрово се случи во населбата Автокоманда предизвика километарска колона возила на влез во Скопје.

На социјалните мрежи кружат фотографии на кои се гледа дека патниците кои доаѓаат од другите градови чекаат и по еден час за да стигнат до главниот град.

Според информациите споделени на фејсбук сообраќајната незгода се случила спроти бензинската пумпа „Макпетрол“, а граѓаните сведочат дека причината е замрзнат коловоз предизвикан од голема колочина вода.

nike air max 1 sale