Сообраќајка пред „Мавровка" - има повредени

Пред малку сообраќајна несреќа се случи пред Мавровка. 

Во несреќата има повредени лица, а учествувале две возила од марка „Ауди" и „Алфа Ромео". 

Екипи на Брза помош се упатуваат кон местото на настанот. 

Сообраќајот се одвива по една коловозна лента. 

Која е причината за сообраќајката, се уште не е познато. 

Повеќе информации во текот на денот.