Сообраќајна несреќа се случи во скопската населба Аеродром, каде две возила се искршија.

Разлетаните делови од автомобилите сведочат за несреќата.

На местото на настанот има полициски службеници. Засега не е познато како се случила несреќата и дали има повредени.

Се очекуваат детали.