Солени стапчиња со сусам

Направете вкусни солени стапчиња за појадок или мезе.


Состојки:

3 маргарини

1 кисела павлака

1 шолја млеко

 пола квасец

 3 јајца

 1 лажица сол

 1 кг. брашно

  сусам

Подготовка:

 Се мати маргаринот со павлака и млеко, јајца и сол, па се додава постепено брашно.

 Се става квасец и се мати да се добие тесто.

 Се развлекува и се става сусам.

 Се сечат стапчиња, се редат на плех и се печат на 200 степени 30 минути.

Добар апетит!

cheap nike air max 90