Со возило на МВР усмртил домашно куче

Г.С.(38) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Шкода јети“ сопственост на МВР, вчера околу 15:10 часот удрил и усмртил куче од раса „хавенезер“, сопственост на М.К.(57) од Скопје.

Несреќата се случила на улицата „50-та Дивизија“, која се наоѓа во близина на Министерството за внатрешни работи.

Извршен е увид на местото на настанот, а известен е и Одделот за внатрешна контрола со цел расчистување на случајот.

cheap nike free run 5.0