Со тешка телесна повреда нанесена од остар предмет скопјанец донесен во „Систина“

Ноќеска петнаесет минути по полноќ во СВР Скопје било пријавено дека во болницата „Аџибадем Систина“ бил донесен А.Р.(26) од Скопје, со тешка телесна повреда нанесена од остар предмет.

Според пријавеното, тој бил нападнат од три лица во Градскиот парк во Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.