Со електричен тротинет се забил во млада девојка во Кисела Вода и побегнал, девојката е тешко повредена

Вчера на булеварот, Борис Трајковски, во Скопје, електричен тротинет удрил во 25-годишната А.Д. од Прилеп и го напуштил местото.

Во несреќата, со тешки телесни повреди се здобила А.Д., констатирани на Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од полициска екипа.