Смеса од три состојки за торта, бомбици или колач – нема печење, готово за 10 минути

Направете брз и вкусен колач од само три состојки, без многу труд и за малку пари.Ова е рецептот:

СОСТОЈКИ:

350 гр. посни бисквити мелени 

4 банани 

1 јаболко 

2 рендани кори од лимон 

100 гр. шлаг 

250 мл. ладна вода

ПОДГОТОВКА:

Се ставаат мелените бисквити во сад, се ставаат две кори од лимон рендани, па се ставаат блендираните банани и јаболка. 

Се замесува тесто и од него може да се прават бомбици кои може да се валкаат во се што сакате, а може и да се направи торта со било каков облик. 

Украсете по желба, на видеото е украсено со шлаг и кисела вода.

cheap nike air max 90