Следува стабилен период, со повремени силни ветрови

Следува период на стабилно време. Денес и утре ќе дува умерен до засилен претежно северен ветер најизразен вдолж Повардарието и во источните делови.

До сабота дневните температури ќе бидат најмногу до 35 степени, а потоа брзо ќе се покачуваат.