Следната недела врнежи, заладување и ветер

Во понеделник во текот на денот ќе дува засилен јужен ветер кој наместа ќе достигнува 80 километри на час, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Од вторник подрачјето на нашата земја ќе биде под влијание на студен бран од северните делови на Европа што ќе услови значително заладување со локални врнежи од снег со слаб до умерен интензитет.

Снежната покривка на планините ќе се зголеми, а нова ќе се формира и на пониските места.

cheap nike free run 5.0