Скопјанка касната од куче

На 02.05.2022 во 11.20 часот во Полициската станица Гази Баба, З.Ц.(51) од с.Брњарци, скопско, пријавила дека на улица „6“ во истото село била касната од куче скитник. 

Изминатата недела беа регистрирани повеќе каснувања од улични кучиња на подрачјето на Скопје.