Скопјанец со пиштол се обидел да го нападне својот татко

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера  во 22.11 часот во СВР Скопје, Н.С. пријавил дека во угостителски објект во с.Морани, скопско, М.Н. се заканувал на неговиот татко С.С.(57) од с.Морани и се обидел да го нападне со пиштол, но бил спречен од присутните.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.