Скопјанец со „БМВ“ излета кај Сарај, пренесен е во болница

Едно лице е тешко повредено откако со возилото излеталот од патот кај Сарај. 

На 11.07.2022 околу 21.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Скопје – Тетово, кај с.Сарај, патничко возило „бмв“ со скопски регистарски ознаки,  управувано од Т.С.(49) од с.Крушопек, скопско, излетало од патот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.