Скопјанец се бори за живот по тешка сообраќајна несреќа

Четириесет годишниот А.Л. од скопско Батинци се бори за живот по сообраќајна несреќа која вчера попладне се случи на патот Скопје-село Батинци.

Од МВР денес информираат дека до несреќата дошло при судир на камион кој го управувал 34 годишниот М.Е. од Средно Коњаре и комбе управувано од повредениот А.Л.

Со возило на итна медицинска помош  бил пренесен во Ургентниот центар во Скопје каде се наоѓа во животна опасност.

На местото на несреќата е извршен увид, а полицијата работи на целосно расчистување на сообраќајката.

air max 90 essential sale