Скопјанец пронајден починат во неговиот стан

На 26.04.2022 во 11.13 часот во СВР Скопје било пријавено дека во својот дом на ул.„Адолф Цибировски“ бил пронајден починат Б.А.(69) од Скопје. Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

Увид извршила екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.