Скопјанец претепан од двајца насилници

25-годишен скопјанец завчера бил нападнат од двајца насилници.

- На 29.01.2023 во 18.10 часот во СВР Скопје, М.Ѓ.(25) од Скопје пријавил дека околу 11.30 часот пред казино на ул.„Бледски договор“, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од две лица, информира МВР.

Се работи на расчистување на случајот.