Скопјанец претепан до бесознание

На 14.10.2018 година околу 08.40 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје. К.Ц.(20) од село Кадино, скопско, пријавил дека истиот ден околу 02.00 часот во населбата Илинден, додека бил заедно со неговиот пријател А.Б.(21), бил пресретнат од Б.Ј.(18) и К.Т.(18), двајцата од населба Илинден кои физички го нападнале, по што во безсознание бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“. 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот

air max 90 essential sale