Вчера во 11 часот и 55 минути во Единицата за информации и команда Скопје, 44- годишниот Р.У од Скопје пријавил дека истиот ден бил нападнат.

Имено истиот ден околу 11 часот и 50 минути на летна тераса на угостителски објект на булевар  „АСНОМ“ физички бил нападнат од лицето С.Б. Додека седел со неговата сопруга и една пријателка дошол С.Б. и физички го нападнал, стои во соопштението од полиција. 

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.