Скопјанец нападнат од соседот

На 16.09.2020 во 20.00 часот во СВР Скопје, Т.Т.(68) од Скопје пријавил дека околу 16.40 часот во неговиот дом на ул.„Димо Хаџи Димов“ бил физички нападнат од соседот Д.Т., кој притоа користел и остар предмет и му нанел повреда на рацете.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.