Скопјанец истепан од двајца насилници во Центар

44-годишен скопјанец минатата ноќ бил нападнат од две лица.

- На 06.02.2023 во 03.05 часот во СВР Скопје, В.М.(44) од Скопје пријавил дека околу 02.30 часот на подрачјето на Центар бил физички нападнат од две лица, информира МВР.

Се работи на расчистување на случајот.