Скопјанец физички нападнат од неговата сопруга

Скопјанец во полицијата пријавил дека бил физички нападнат од страна на неговата сопруга.

„48-годишен жител на Скопје пријавил дека во село во скопско бил физички нападнат од неговата сопруга М.К.(33) од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, информираа од МВР во дневниот билтен.