Скопјанец физички ја нападнал мајка си, полицијата го привела

Министерството за внатрешни работи инфомираше дека утрово во 01.00 часот на подрачје на Центар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје е лишен од слобода К.Т.(31) од Скопје, постапувајќи по пријава од 00.30 часот според која на 21.06.2022 околу 19.00 часот во семејниот дом на подрачјето на Центар физички ја нападнал неговата мајка.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.