Скопјанец двапати нападнат во ист угостителски објект

Едно лице двапати било нападнато во ист угостителски објект во Скопје.

На 19.01.2022 во 21.34 часот И.М.(43) од Скопје пријавил дека во угостителски објект на подрачјето на Аеродром бил физички нападнат од две лица.

Потоа, околу 22.00 часот Б.Т.(44) од Скопје пријавил дека во истиот угостителски објект, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од едно лице кое употребило и остар предмет. По целосно расчистување на случајот ќе следи соодветен поднесок.