Скејтбординг натпревар ONE MORE TRY Vol.3

Скопје викендов (28 и 29 септември) ќе биде домаќин на третиот скејтбординг натпревар ONE MORE TRY Vol.3, кој ќе се одржи на неколку локации низ градот.

Натпреварот е отворен за скејтери од сите возрасти. Атмосферата ќе биде дополнета со многу музика, дружба и одлични трикови.