Силјановска вапцаше јајца: За многу години празникот!

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска Давкова на својот Фејсбук профил објави дека утринава бојадисала јајца според традицијата која налага домаќинките да ги бојадисуваат првите три велигденски јајца на Велики четврток пред изгрејсонце.

-За многу години, порача Силјановска.

jordans for sale pink