Брза, вкусна и неодолива салата која ќе стане дел од вашата празнична трпеза.

Кремастите салати се омилени за многумина, особено во време на слави и празници. Таква е и оваа салата. Брзо и лесно се подготвува, а може да се јаде и со леб за доручек или вечера.

Состојки (мерки по желба):

пченка

праз

шунка

мајонез

павлака

сол