Септември носи љубов за овие три хороскопски знаци

Септември носи убави моменти за три од хороскопските знаци. Дали сте и вие еден од нив?

Овен

Септември е месец кој носи нови и убави возбудувања на полето на љубовта. Во текот на целиот септември ќе имате многу можности, па нема да знаете каде да се свртите. Тоа што е сигурно е дека во наредните месеци нема да бидете сами. Доколку  вам ви се допаѓа еден од огнените знаци, сега е вистинското време да преземете иницијатива  или суптилно да ги покажете своите чувства. Ако се надевате да се смирите со личност  од минатото, тоа ќе биде можно крајот на месецот.

Лав

Влезот на Венера во вашиот знак им носи на Лавовите многу среќа на ова поле. Иако изминатите месеци не ви беа толку најсјајни на емотивен план, ситуацијата целосно се менува сега. Една случајна средба може да ви го промени животот.  Доколку се најдете во љубовна дилема, без грижа, до крајот на месецот сите нешта ќе ви бидат појасни. Зафатените Лавови можат потполно да се опуштат и да уживаат, бидејќи ништо нема да го наруши нивниот мир.

Шкорпија

Доколку сте слободни  и се надевате на убави љубовни случувања, ова е идеален период конечно да изберете личност со која ќе ја дочекате зимата. До 10 септември, ќе ви се јават можности да влезете во врска со еден огнен или воден знак, а ако одамна сте зафатени, сега е одлично време да разговарате за сериозните планови и да ја испланирате вашата врска со саканата личност за понатаму. Ѕвездите ве советуваат да не ги игнорирате повиците  од минатото и да се смирите со бившите партнери. Се јавуваат многу можности за обновување на врските.

nike air max 1 sale